Již r. 2004 vyšla v českém překladu dosud dostupná kniha amerického praktického teologa. Jeho zázemím jsou mennonité, pokračovatelé dávných novokřtěnců jako jedna z linií radikální reformace. S tímto prostředím se nám spojuje naivní, fundamentalistický přístup k Bibli. Pro Johna Howarda Yodera je biblické svědectví o Ježíši podstatné. Nechce stavět etiku na abstraktních spekulacích, nýbrž na jeho příběhu a na jeho slovech. Bblické poselství však není dostupné jednoduše. O čteném je třeba kriticky uvažovat.
Biblické poselství v Yoderově pojetí je politické, i když jistě nejen politické. A je revoluční. Inspiruje k zásadně změně represvní společnosti. Směřuje k emancipaci dosud utištěných vrstev a skupin. Nabízí však prostředky alternativní k běžné politice. Chce svobodné společnosti sobě rovných jednotlivců s lidskou důstojností dosáhnout zásadně nenásilně. Násilí, a to i institucionalizované státní násilí je symptomem nemoci společnosti.
Kniha Ježíšova politika má v podtitulu heslo Vincit agnus noster, Vítězí nás Beránek. Ježíš jako Boží Beránek, který se stává obětí násilného Impéria ve své porážce vítězí. Nesnadná četba knihy o cestě kříže a jejm společenském dosahu se vyplatí. Práce s porozuměním textu je odměněna svěžími podněty. Doslov překladatele Petra Macka zamlčuje stinné stránky Yoderova životního běhu. Jeho lidská selhání ho činí v jistém smyslu lidštějším. Jeho cesta není pro dokonalé, nýbrž pro nás hříšníky.